Çardak Belediyesi tarafından, ilçemizde bu yıl ortaokul, lise ve üniversiteye geçiş yapacak olan 4, 8, ve 12. sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlıklarında katkıda bulunmak amacıyla yardımcı kaynak dağıtımına başladı. Öğrenciler tarafından büyük memnuniyetle karşılanan yardım kaynak dağıtımı, Çardaklı öğrencilerin yüzünü güldürdü. Sınav maratonunda ter döken öğrenciler, kendilerini unutmayan Belediye Başkanı Hüsnü YILMAZ’a ve Çardak Belediyesi’ne teşekkür etti.
Başkan YILMAZ : “Çardaklı gençlerimizin sınav stresine bir nebze olsun ilaç olabilirsek ne mutlu bize…” Bu tür destekleri her yıl daha da genişleterek eğitime destek olmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Çardak Belediye Başkanı Hüsnü YILMAZ “Bu yıl 346 YKS, 480 LGS , 638 PYBS olmak üzere, toplam bin 464 kitap dağıtacağız. Çardaklı gençlerimizin sınav stresine bir nebze olsun ilaç olabilirsek ne mutlu bize..” dedi.
TÜM OKULLARDA DAĞITILACAK
Kitapların dağıtımına başlandığını ve sırasıyla tüm okullarda dağıtım yapılacağını söyleyen Başkan YILMAZ “Okullarında öğrenim görmeye devam eden 4, 8 ve 12’nci sınıf yavrularımızın kitaba ulaşmak için herhangi bir yere başvurmasına gerek yok. Biz ayırım gözetmeksizin Çardak’taki her okulumuza ve her öğrencimize kitabını ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.